Çağrı Merkezi / (0248) 315 61 09 (0533) 725 36 17

Bize Yazın / salep@salepciyiz.com

Emıtt'te Burdur Standında 6 Bin Fincan Salep Dağıtıldı

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Emıtt'te Burdur Standında 6 Bin Fincan Salep Dağıtıldı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emıtt'te Burdur Standında 6 Bin Fincan Salep Dağıtıldı

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslara arası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT)'nda Burdur standını gezenlere 6 bin fincan salep ikram edildi.

Emıtt'te Burdur Standında 6 Bin Fincan Salep Dağıtıldı

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslara arası Turizm ve Seyahat Fuarı(EMITT)'nda Burdur standını gezenlere 6 bin fincan salep ikram edildi. 

Burdur Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Tanır, yaptığı açıklamada, fuarda Burdur'un tanıtımını yapmak amacıyla stant kurduklarını ve özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da beğendiği Burdur salebini tüm ziyaretçilere tattırdıklarını belirtti. Salebin yoğun ilgi gördüğünü anlatan Turizm Müdürü Tanır, "Hafızalarda Burdur hakkında tatlı bir iz bıraktığımızı düşünüyorum. 'Bir fincan salebin bir ömür hatırı vardır' sloganıyla fuarda ilimizi tanıtırken, ziyaretçilerimize hem salep hem de ceviz ezmesi ikram ettik." dedi. 

Soğuk havanın kendini hissettirdiği fuarda üşüyenlerin içini, Bucak ilçesinde üretilen salep ısıttı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çok beğendiği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de sunulan salep büyük beğeni topladı. Salep içebilmek için bekleyen ziyaretçiler uzun kuyruklar oluşturdu. 

Salep ikramına Bucaklıların sponsor olduklarını hatırlatan Tanır, "Bucak ilçesinin meşhur salebi ilin tanıtımında ceviz ezmesi ile birlikte damak tadlarına hitap ederek, hafızalarda Burdur hakkında tatlı bir iz bıraktı. Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, Bucak Belediye Başkanı ve Bucaklılara katkıları için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...