Çağrı Merkezi / (0248) 315 61 09 (0533) 725 36 17

Bize Yazın / salep@salepciyiz.com

Yüzyılların Vazgeçilmez Sağlıklı İçeceği Salep

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Yüzyılların Vazgeçilmez Sağlıklı İçeceği Salep
Sevdiklerinizle Paylaşın


Tarihçilere göre, Ortadoğu'ya özgü bir içecek olan salep, soğuk kış aylarının vazgeçilmez içecekleri listesinde ilk sıralarda yerini aldı.

Yüzyılların Vazgeçilmez Sağlıklı İçeceği Salep

Tarihçilere göre, Ortadoğu'ya özgü bir içecek olan salep, soğuk kış aylarının vazgeçilmez içecekleri listesinde ilk sıralarda yerini aldı. Kuvvet verici ve besleyici özelliği bulunan salep, aynı zamanda birçok hastalığa da şifa olabilen bir içecek. 

Gazianteplilerin soğuk kış aylarında en fazla tükettikleri içecekler sıralamasında salep ilk sıralarda. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen, lezzeti ve faydalarıyla vazgeçilmez içecekler arasında yer edinen salep'e olan ilgi salepçilerinde yüzünü güldürdü. Kendine özgü bir tarifle salep hazırlayan salep ustası İsmail Başar, salep'e olan yoğun ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Salep'in sütten yapıldığını hatırlatarak, oldukça sağlıklı bir içecek olduğuna vurgu yapan Başar, şöyle konuştu: "Kış 

günlerindeki favori içeceğimiz salebin; bağırsak çalıştırmada, öksürük ve bronşitte, bağışıklık sistemini güçlendirmede faydası var. Öksürük ve bronşit tedavisinde destek olarak kullanılabilir. Kabızlığı önler. Zihni güçlendirir. Basur hastalığının tedavisinde kullanılabilir. Adet düzensizliklerinde faydalıdır. Bağırsaktaki kurtların düşürülmesine yardımcı olur. Vücut sıcaklığını dengeler." 

Başar, yüzyıllardır tüketilen salep'i kış aylarının dondurması olarak nitelendirirken, salep'in doğal yollarla 

hazırlanan bir içecek olduğunu da sözlerine ekledi. - GAZİANTEP

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...